Allplan Programı Nedir?

Allplan Mimarlık, Mühendislik tasarımları, Köprü analizi ve tasarımları, Prekast sistemler de dahil olmak üzere AEC endüstrisi için BIM BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) nedir?yazılımları üretmektedir.

Şirket, 1963 yılında Prof. Georg Nemetschek tarafından kuruldu ve başlangıçta yapısal tasarıma odaklanan Ingenieurbüro für das Bauwesen (inşaat endüstrisi için mühendislik firması) adını aldı. Sektörde bilgisayarları ilk kullanan ve mühendisler için yazılım geliştiren ilk firmalardan biri olmuştur, başlangıçta kendi ihtiyaçları için. 1977’de Nemetschek, inşaat mühendisliği için Statik 97/77 programını dağıtmaya başladı.

1980’deki Hannover Fuarı’nda Nemetschek, katı yapı için standart bileşenlerin entegre hesaplaması ve tasarımı için bir yazılım paketi sundu. Bu, mikrobilgisayarlarda Bilgisayar destekli mühendisliği (CAE) mümkün kılan ilk yazılımdı ve ürün, uzun yıllar piyasada benzersiz kaldı.

Nemetschek AG’nin Münih’teki genel merkezi

1989’da Nemetschek Programmsystem GmbH kuruldu ve yazılım dağıtımından sorumluydu; Georg Nemetschek’in mühendislik firması, program geliştirmeden sorumlu olmaya devam etti. Ana ürün olan, mimarlar ve mühendisler için bir CAD sistemi olan Allplan, 1984 yılında piyasaya sürüldü. Bu, tasarımcıların binaları üç boyutlu modellemesine olanak sağladı. Nemetschek, 1980’lerde uluslararası alanda genişlemeye başladı. 1996’da şirketin sekiz Avrupa ülkesinde yan kuruluşları ve dokuz Avrupa ülkesinde dağıtım ortakları vardı; 1992’den beri Slovakya, Bratislava’da da bir geliştirme sahasına sahiptir.

Yapısal tasarım programı satıcısı Friedrich + Lochner dahil olmak üzere ilk satın almalar 1990’ların sonunda yapıldı. 1994’ten beri Nemetschek AG olarak faaliyet gösteren şirket, 1999’da halka açıldı (o zamandan beri Prime Standard pazar segmentinde ve Frankfurt’ta TecDAX’ta listeleniyor).

ALLPLAN YAZILIMLARI HAKKINDA

Allplan’ın küresel AEC endüstrisi için merkezi bir platform haline gelmesi ve müşterileri için daha iyi inşa edilmiş bir çevre için sürdürülebilir, işlevsel ve olağanüstü yapılar gerçekleştirmesini hedeflemektedir.

ALLPLAN, Design to Build iş akışlarında verimliliği artırmak için müşterileri donatmaya vurgu yaparak bina ve altyapı projelerinin teslimine odaklanır.
Nemetschek Group’un bir parçası olarak ALLPLAN, AEC endüstrisi için küresel bir BIM tasarım yazılımı sağlayıcısıdır. Prefabrikasyon ve inşaat için ilk konseptten nihai detaylı tasarıma kadar tüm “Tasarımdan İnşaa” sürecini ele alıyoruz. ALLPLAN’ın yetkinlik merkezleri şunları içerir: Köprü ve altyapı gereksinimlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi için özel ekibimiz olan Allplan Infrastructure ve prekast tasarım ve imalat gereksinimlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi için uzman ekibimiz Allplan Precast

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz