REVIT Benzeri Alternatif Programlar

Revit Benzeri Alternatif Programlar mı arıyorsunuz? Tasarım becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya istekli misiniz?

Revit’i hissetmek, tasarım becerilerinizi sergilemeniz için pek uygun değil mi? O halde, en iyi Revit Alternatiflerini seçmelisiniz. Siz de aynı şeyi düşünüyorsanız, bu makale tam size göre.

Bu yazıda, birçok araştırma yaptıktan sonra en iyi Revit (bkn Revit ne demek?)alternatifleri hakkında eksiksiz bilgi vermeye çalışacağız. Özellikler, fiyatlar ve çok daha fazlası gibi tüm ayrıntıları öğrenmek için makalemizi gözden geçirin.

REVIT Ne demek?

Revit(bkn REVIT 2024), “AutoDesk” firmasının popüler bir BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) yazılımıdır. Bu yazılım ağırlıklı olarak bina tasarımları, Mimari, cephe vb. tasarımlarında kullanılır. REVIT tek bir yazılımda, MEP, yapısal mühendislik tasarımları, mimari tasarımları barındırır.

Kavramsal tasarımları, görselleştirmeyi ve analizi Fabrikasyon ve inşaata dönüştürebilirsiniz. Revit, tasarımlarda doğruluğu korumanıza olanak tanır. Revit, Revit tasarımlarına her yerden erişmek için BIM Collaboration Pro’yu kullanır. Bunun nedeni, gelişmiş bulut tabanlı işbirliği ve veri yönetimi çözümleridir.

1-SAPFIR 3D

SAPFIR 3D kullanımı ve arayüzü REVIT’e en çok benzeyen yazılım diyebiliriz. LIRALAND tarafından geliştirilen, BIM tabanlı çalışan Mimarlar ve Yapısal Mühendisler için çok esnek bir yazılımdır.

REVIT Benzeri Alternatif Programlar

Mühendislik ve Mimari Tasarım çözümleri

Mühendislik ve mimari deneyler, mimari yapıların tasarımında parametrik modelleme ve etkileşimli 3B şekillendirme temelinde farklı 3B çözümler ve rasyonel yapısal modeller araştırır.

Modelleme için kullanıcı Dostu Araçlar

REVIT Benzeri Alternatif Programlar
 • Tek bir bina bilgi modelinden kat planları, kesitler ve cepheler oluşturma seçeneği, görünümlerin tamamen tutarlı olmasını sağlar ve mekanik çizim hatalarını ortadan kaldırır.
 • İnşaat için Tasarım Dokümantasyonu Sistemine uygun olarak çizimler, işaretler, ızgara çizgileri, yükseklikler, yarıçaplar, çaplar, taramalar ve etiketler.
 • Esnek kullanıcı arabirimi, menüleri, kısayol tuşlarını, iletişim kutusu konumunu ve görünümünü bireysel tercihlere göre özelleştirmenizi sağlar.
 • Uygulamanın açık mimarisi, COM arayüzlerinin desteği, kullanıcı betikleri ve eklentiler, yalnızca geliştiriciler tarafından değil, aynı zamanda kalifiye kullanıcılar tarafından da sistemin geliştirilmesi ve işlevselliğinin artırılması için çok çeşitli seçenekler sunar. Böylece SAPFIR-3D modülü, bilgi modelleme teknolojisini uygulayan entegre tasarım zincirlerini oluşturmak için bir platform olarak kullanılabilir. Daha sonra modelin mukavemet analizini yapmak ve gerilme-gerinim durumunu değerlendirmek mümkündür.

PARAMETİK MODELLEME

Binalar ve gelişigüzel şekilli yapılar için parametrik modelleme. Sistem, yapısal modellemede ileri teknolojiler sunar. Modelleme için SAPFIR-3D araçlarını uygulayan bir grafik algoritma (eylem dizisi) düzenleyicisidir.

REVIT Benzeri Alternatif Programlar

2-ArCADia BIM yazılımları

REVIT Benzeri Alternatif Programlar

ArCADia BIM yazılımları REVIT’E alternatif olabilecek Intersoft tabanlı bir BIM yazılımıdır.

Bugün ArCADia BIM, yirmiden fazla sektöre özel modül üretir. Bunlara su, kanalizasyon, elektrik, ısıtma vb. için kurulum çözümleri ve mühendislerin oluşturması ve hesaplaması amaçlanan programlar dahildir. Bu programlar, ortak bir nesne (bina) veri tabanı kullanır, çeşitli endüstriler arasında tam işbirliğini ve sistem içinde ve dışında bilgi ve proje alışverişini sağlar. ArCADia uygulamaları, kullanıcının Allplan, Archicad veya Revit gibi diğer programlarla işbirliği yapmasına izin veren IFC format desteğine sahiptir.

Temel Yazılımlar

ArCADia BIM yazılımlarına kullanabilmek için aşağıda gösterilen temel BIM yazılımlarından en az bir tanesinin yüklü olması gerekmektedir.

 1. ArCADia BIM LT
 2. ArCADia BIM
 3. ArCADia BIM PLUS

Mimarlık için Ek Modüller

 • ArCADia-ARCHITECTURE 9
 • LANDSCAPE ARCHTECTURE
 • IFC REVIT
 • SURVEYOR
 • ESCAPE ROUTE
 • 3D MARKER
REVIT Benzeri Alternatif Programlar
REVIT Benzeri Alternatif Programlar

3-ELITECAD

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz