BIMserver.center nedir?

Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat Projeleri için kullanılan bir İşbirliği Platformudur.

Bu projenin amacı, inşaat sektöründe yer alan tüm inşaat profesyonellerinin etkileşimde bulunabileceği ve açık standart formatları kullanarak bilgi paylaşabileceği açık bir işbirlikçi ortamı güçlendirmektir. BIMserver.center platformu, profesyonellerin çok çeşitli özel uygulamalar kullanarak ortak bir proje üzerinde çalışabilecekleri bir alan olan inşaat için sosyal ağ haline gelmek üzere tasarlandı. Uygulanan Büyük Veri sistemi yaklaşımı, hem kullanıcıların hem de projelerin ihtiyaçlarına göre işbirliklerini teşvik eden iş fırsatlarını tanımlar.

BIMserver.center projesi, Avrupa Birliği’nin Horizon 2020 araştırma ve inovasyon programının KOBİ Aracı 2018-2020 çağrısının 1. aşamasından fon aldı.

TAKIM ÇALIŞMASI

BIMserver.center nedir?

BIMserver.center ile bulutta bir güncelleme hizmeti kullanarak, bir BIM projesinin tüm dosyalarını yönetmek ve paylaşmak mümkündür, bu da projeye müdahale etme yetkisine sahip kullanıcılar arasında iyi bir organizasyon ve iletişim için araçlar sağlar.

Ayrıca projelerden sorumlu olanlar, her proje ve her yetkili kullanıcı için izinleri ve erişimleri yönetebilir, hatta bir projeye katılmakla ilgilenen herhangi bir BIMserver.center kullanıcısına katkı veya teklif sunma olanağına bile izin verebilir.

Ototomatik ve Direkt İletişim

BIMserver.center nedir?

Open BIM iş akışına entegre edilen uygulamalar, BIMserver.center platformuna doğrudan ve otomatik bağlantı içermelidir.

Bu bağlantı, kullanıcılar arasında proje bilgilerinin aktarılmasına yardımcı olur, çünkü kullanıcıların tüm proje verilerini sürekli olarak yönetmeleri gerekmez; her durumda gerekli bilgileri seçip kurtararak bunu otomatik olarak yapan özel uygulamalardır.

Ayrıca profesyoneller, yazılım üreticileri, endüstriyel kullanıcılar ile kamu ve özel kontrol kurumları arasındaki iletişimi kolaylaştırarak sınırsız sayıda kullanıcının her zaman proje yöneticilerinin gözetimi altında bir projeye teklif veya nihai çözüm olarak katkıda bulunmasına olanak tanır. .

Tüm bu kullanıcıların projelerin geliştirilmesine katılmalarına, bilgi ve hizmet alışverişinde bulunmalarına ve bunun için gerekli araç ve uygulamalara erişimlerine olanak tanır.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

Sınırsız boş alan. BIMserver.center, mimari, mühendislik ve inşaat projelerini yönetirken tüm hesapların buluttaki Açık BIM iş akışında alan sınırlaması olmadan ücretsiz olarak çalışmasına izin vererek kayıtlı kullanıcıların deneyimini iyileştirme hedefinde bir adım daha ileri gidiyor.

BIMserver.center, mimarlık, mühendislik ve inşaat alanlarındaki BIM projeleri için özel olarak geliştirilmiş bir CDE’dir (Ortak Veri Ortamı). Platform, programlar arasında iletişimi sağlayarak dosyaların yüklenmesine ve indirilmesine olanak tanır. Bu bulut alanında kullanıcılar, mobil veya masaüstü herhangi bir cihazdan dosyaları depolayabilir, düzenleyebilir, görüntüleyebilir, paylaşabilir veya diğer profesyonellerle işbirliği yapabilir. Bu güncelleme aynı zamanda projelerin kaydedilmesi veya diğer kullanıcılarla işbirliği yapılması söz konusu olduğunda BIMserver.center kullanıcı hesaplarının sınırsız olduğu anlamına da gelir.

Sınırsız depolama, kayıtlı herhangi bir profesyonelin tasarımlarını ve analizlerini yürütmesinin yanı sıra diğer profesyonellerle gerçek zamanlı olarak doğrudan bulutta işbirliği yapmasını kolaylaştırır, üretkenliklerini artırır ve işlerini hızlandırır.

BIMserver.center nedir?

Bir BIM projesinde yer alan tüm disiplinler

Bulutta ücretsiz olarak yer sınırlaması olmaksızın çalışabilme yeteneği, kullanıcıların BIMserver.center’da bulunan 160’tan fazla BIM programından en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacak, mimari modelleme veya yapı ve sistemlerin tasarımı gibi bir projedeki neredeyse tüm disiplinleri kapsar.

Kullanıcılar, PC tabanlı araçların yanı sıra mobil cihazlara özel diğer uygulamaları da kullanabiliyor ve yine ücretsiz olan BIMserver.center’ın artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamalarıyla yeni teknolojilerden yararlanabiliyor.

Bugün 178 ülkeden 133.000’den fazla profesyonelin platformumuzda 400.000’den fazla proje yürütmesi, bizi AEC sektörünün dünyadaki önde gelen dijital platformlarından biri olarak kabul etmemizi sağlamıştır.

Sürekli gelişen bir CDE

BIMserver.center her gün gelişmeye devam ediyor ve buluttaki mimari, mühendislik ve inşaat projelerinin Açık BIM iş akışında yönetilmesini kolaylaştırmak için sürekli iyileştirmeler sunuyor. En son gelişmelerden biri, şirketlerin kurumsal projelerini bulutta daha yapılandırılmış, organize ve güvenli bir şekilde yönetebilmeleri için BIMserver.center Corporate’in oluşturulması oldu.

Bireysel profillerden farklı olarak bu seçenek, kendi tüzel kişiliğine sahip şirketler, araştırma projelerinde birden fazla üyeyle işbirliği yapmak veya birkaç güvenilir ortakla düzenli olarak çalışan bağımsız profesyoneller için tasarlanmıştır.

BIMserver.center nedir?

BIMserver.center özellikle CYPE yazılımlarının kullanılması ve projelerinin paylaşılmasında kullanılan temel bir BIM platformudur.

BIMserver.center hakkında daha fazla bilgi

Ücretsiz olarak kullanılabilen BIMserver.center hakkında bilgi almak için CYPE yazılımlarının Türkiye yetkili satıcısı Ahmet Erdem Duran’dan bilgi alabilirsiniz.

GSM: 0532 376 05 30

Bakınız BIM.servercenrer’ da Projye nasıl başlanır?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz