En iyi 4 Mimari Çizim Programı

Mimarlar, tasarımcılar veya iç mimarlar, bir binanın iyi bir genel görünümünü oluşturmak veya yeni ev tasarımı fikirleri denemek için 3B modelleme yazılımını kullanırlar.

Bir profesyonel tasarımcı için, bu tür yazılımlar, çalışmalarını müşterilerine göstermesi için kolay bir araçtır.

Bu blog gönderisinde, mimari projeleriniz ve 3D modeller oluşturabileceğiniz için en iyi 4 Mimari çizim programı anlatılmıştır..

1- ELITECAD ARCHITETCTURE

en iyi,4,mimari çizim,programı

Kolay. Hızlı. Verimli. Parametrik.

3D bina modellemeyi bir deneyime dönüştüren yenilikçi  özelliklere sahip kullanıcı dostu CAD yazılımı.

Planlardan ve ‘güzel görüntülerden’ daha fazlası

ELITECAD Architecture ile ekstra değere sahip 3B bina modelleri yaratırsınız. Yazılımımızın kullanıcı dostu olması, arka planda bir veri tabanında tüm parametrik bileşenleri otomatik olarak oluşturan modelleri hızlı bir şekilde tasarlamanıza olanak tanır. Bu parametrik yapıyı kullanarak planlayıcılar, değişiklikler üzerine yeniden hesaplamalar dahil olmak üzere ek çaba harcamadan ülkeye özgü standartlara göre değerlendirmeler ve grafiksel miktar anketleri türetebilir.

Her zaman büyük resme odaklanmak

Tek bir tıklama ile ELITECAD üzerindeki tasviri değiştirebilirsiniz – 2D, 3D, katı, gizli çizgi, tel kafes modeli veya yüksek kaliteli işleme – tercihiniz ne olursa olsun! Başka hiçbir yazılım gösterimi bizim kadar hızlı değiştirmez. Ayrıca yazılımımızda tüm detaylar, planlar, katlar ve görselleştirmeler dahil tüm model tek bir dosyada saklanmaktadır.

BIM projenize mükemmel bir başlangıç

Bina Bilgi Modellemesi, akıllı 3B bina planlaması olmadan çalışmaz. Bu ilk ama önemli adım, sonraki BIM projesinde başarınızın temelidir. ELITECAD Architecture, bunu güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar. Yazılımımızla BIM, Faydalı – Sezgisel – Yönetilebilir anlamına gelir.

Her zaman büyük resme odaklanmak

Tek bir tıklama ile ELITECAD üzerindeki tasviri değiştirebilirsiniz – 2D, 3D, katı, gizli çizgi, tel kafes modeli veya yüksek kaliteli işleme – tercihiniz ne olursa olsun! Başka hiçbir yazılım gösterimi bizim kadar hızlı değiştirmez. Ayrıca yazılımımızda tüm detaylar, planlar, katlar ve görselleştirmeler dahil tüm model tek bir dosyada saklanmaktadır.

Entegre VR gerçek zamanlı görselleştirme

en iyi,4,mimari çizim,programı

Yazılımımızda, modelinizi uyarlama yapma olanaklarını kaybettiğiniz harici bir uygulamaya aktarmanız gerekmez. ELITECAD Mimarisindeki yenilikçi VR gerçek zamanlı görselleştirme tamamen entegredir ve modeliniz boyunca sanal gezintilere çıkma ve 2D ve 3D planlarınızla otomatik olarak senkronize edilen canlı değişiklikleri gerçekleştirme olanağı sağlar. VR gözlükleri ve oyun kumandaları kullanarak, hatta temassız hareketle kontrol planlaması bir deneyim haline gelir.

2-ARCADIA BIM ARCHITECTURE

en iyi,4,mimari çizim,programı

ArCADia BIM 14 ,DWG formatına tam uyumu garanti eden, iyi bilinen ve uzun yıllardır geliştirilen bir CAD platformuna dayalı yazılımdır.

Mimarlar ve bina formlarını şekillendiren ve yaratan herkes için tasarlanmıştır.

ArCADia-ARCHITECTURE, otomatik kesitler, otomatik boyutlandırma veya liste oluşturma dahil olmak üzere dokümantasyon oluşturulmasını hızlandırmak için özel mimari işlevler ve seçenekler içerir. Kullanılan BIM teknolojisi sayesinde mimari tasarımı oluşturan tasarımcı otomatik olarak binanın dijital bir modelini alır. Bu nedenle, tasarım süreci her zaman interaktif 3D önizlemede kontrol edilebilir.

Bu modül, ArCADia BIM programının yeteneklerini gelişmiş işlevlerle genişletir; bu, bina modelleme seçeneklerinin bir kısmının ArCADia BIM programında mevcut olduğu anlamına gelir: ArCADia LT, ArCADia, ArCADia PLUS

PENCERE VE KAPILARIN YERLEŞTİRİLMESİ

  • Yatay ve dikey bölmeler ayarlama ve pencere pervazlarının görünürlüğünü belirleme veya açıklığın kendisini özel bir pencere şeklinde bir duvarda kesme imkanı dahil olmak üzere çeşitli şekillerde pencerelerin (dairesel, üçgen, kemerli vb.) yerleştirilmesi.
  • Ek yan veya üst aydınlatma, döner, sürgülü, sallanan ve tahliye kapıları/acil çıkış kapıları dahil olmak üzere tek ve çift kemerli kapıların yerleştirilmesi.

DÖŞEME TASARIMI

  • Şeklini belirterek herhangi bir zemin/tavan ekleme.
  • Tavandaki açıklıkların otomatik veya elle girilmesi.
  • En alt seviyedeki odalarda zemine bir döşeme yerleştirilmesi.

MERDİVEN TASARIMI

  • Destek taşıyıcısı olan veya olmayan bir sarmal merdiven oluşturulması.
  • Tek rampaların veya inişli rampaların eklenmesi.
en iyi,4,mimari çizim,programı
en iyi,4,mimari çizim,programı
en iyi,4,mimari çizim,programı

3-SKETCH UP

en iyi,4,mimari çizim,programı

SketchUp, mimari, iç tasarım, endüstriyel ve ürün tasarımı, peyzaj mimarisi, inşaat ve inşaat dahil olmak üzere çok çeşitli çizim ve tasarım uygulamaları için bir 3B modelleme Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD)(BKN CAD Ne demek?) programıdır. Makine mühendisliği, tiyatro, film ve video oyunu geliştirme. olan SketchUp Pro Desktop’ı içeren bir abonelik ürünleri paketidir.

Trimble Inc.’e ait olan program şu anda web tabanlı bir uygulama olan SketchUp Free ve her biri artan işlevselliğe sahip üç ücretli abonelik, SketchUp Shop, SketchUp Pro ve SketchUp Studio olarak mevcuttur.

Program, çizim düzeni işlevselliğini, farklı “stillerde” yüzey işlemeyi içerir ve modellerinin Google Earth’e yerleştirilmesini sağlar.

4- REVIT

en iyi,4,mimari çizim,programı
MEP mühendislik bileşenlerini vurgulayan Building Engineering Demand Gen Toolkit için BIM görüntüsü. BAŞLIK (Altyazı kullanım ayrıntıları için Pazarlama Yönergeleri Sitesine bakın): Hastane binasının mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat sistemlerini vurgulayan röntgen görüntüsü. Tasarım sürecinde Autodesk(r) Revit(r) Architecture, Autodesk(r) Revit(r) MEP, Autodesk(r) Revit(r) Structure ve Autodesk(r) 3ds Max(r) Design yazılım ürünleri kullanılmıştır.

Autodesk Revit(bkn REVIT Nedemek?: Her şeyi tasarlamak ve yapmak için BIM yazılımı.

Mimarlık, mühendislik veya inşaat sektöründe çalışıyorsanız, Revit’i duymuş olabilirsiniz. Autodesk tarafından geliştirilen REVIT özellikle BIM teknolojisi ile çalışmak isteyen Mühendislik ve Tasarım gruplarına hitap eder.

REVIT 2024 VERSİYONU

Fabrikadan yeni çıkmış olan Revit 2024 dünya çapında yayılıyor! Bu sürümde, peyzaj tasarımcıları için Site Araçları gibi merakla beklenen eklemeleri Dark Theme ve daha modern bir kullanıcı arayüzü gibi topluluktan çok talep edilen geliştirmelerle birleştirdik.

İşte sunmaktan özellikle heyecan duyduğumuz üç önemli özellik:

Bu yeni araç seti, zengin ayrıntılara sahip manzaraların tasarımını ve belgelenmesini destekler. Site Araçlarını şu amaçlarla kullanabilirsiniz:

  • CAD Imports, CSV nokta dosyaları ve daha fazlasından mevcut durum verilerini toplayın ve rasyonelleştirin.
  • Topografyayı modellemek için çok yönlü site ve kitle oluşturma araçlarıyla tasarım amacınızı özgürce ve kolayca modelleyin.
  • Programları, sayfaları ve görünümleri doldurun ve malzeme miktarlarını hesaplayın. Aşamalı senaryoları kesin, doldurun, birleştirin ve çalıştırın. Peyzaj ve saha koşullarını modellerken zamandan tasarruf etmek ve tasarım kalitesini artırmak için Revit’in tasarımdan dokümantasyona motorunu kullanın.

5- CYPE Architecture

en iyi,4,mimari çizim,programı

Tamamen Ücretsiz olarak sunulan Cype Architecture yazılımı. BIM tabanlı çalışabilen yazılımdır.

CYPE Architecture, selefi IFC Builder gibi ücretsiz bir uygulamadır.

“CYPEArchitecture”, IFC Builder’ın modelleme güçlerini aşmak amacıyla geliştirildi ve geometrik kısıtlamalar olmadan yeni bir 3D çalışma ortamı ve projenin kavramsal tasarım aşamasını düşünen daha büyük modelleme kapasiteleri aracılığıyla bu konuda önemli bir gelişme sağlandı.

CYPE Architecture programının oluşturulmasında, bir projeyi dijital olarak geliştirirken iki temel aşama dikkate alınmıştır: mimari tasarım süreci ve 3D/BIM modelleme süreci. Amaç, hem geleneksel modellemeden (yüzeyler, kenarlar, kesişme noktaları, ekstrüzyonlar, eğriler, vb.) hem de yeni BIM(bkn BIM ne demek?) modellemesinden (duvarlar, levhalar, çatılar, sütunlar, vb.) kavramsaldan mimariye.

*BONUS: INTERSOFT INTELLICAD YAZILIMI

Yukarıda ki dile getirdiğimiz veya getirmediğimiz yazılımlardan hiç birisini kullanmak istemediniz. O zaman size ömür boyu lisanslı tüm sektörler tarafından kullanılan en ekonomik CAD yazılımı Intersoft Intellicad yazılımını öneririz.

HENÜZ KARAR VERMEDİNİZ Mİ?

Yukarıda ki yazılımlardan hangisini kullanabileceğiniz konusunda kararsız mı kaldınız? O zaman Konu ile ilgili daha fazla detaylı bilgi almak için 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran ile irtibata geçebilirsiniz.

GSM: 0532 376 05 30

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz