Ücretsiz CAD programları

CAD PROGRAMLARI Kullanıcıları için, tamamen ücretsiz ve full sürüm demo kullanabilecekleri yazılımları sıraladık(bkn. CAD Programları nelerdir). Burada ki yazılımlardan bazıları açık-laynak kodlu yazılımlar olup kişiye isteğe bağlı ödemler ile desteklenebiliyor. Bazı yazılımlar ise çok uygun kalıcı lisans seçenekleri ile müşterilerinin karşısına çıkıyor.(bkn. Ömür Boyu Lisanlı CAD yazılımları)

Bu yazılımlardan bazıları tamamen ücretsiz olup, yazılımın kullanımında bazı ek özellikleri ücretli olarak sunmaktadır.

Not: Ücretsiz CAD programları sıralaması tamamen rastlantısal olup, herhangi bir yazılımın değerIendirme sıralaması olarak değerlendirilmemelidir.

1-FreeCAD

FreeCAD, Ubuntu ve Mint gibi popüler Linux dağıtımlarında çalışan birkaç CAD yazılımı seçeneğinden biridir. Kuruluşunuzun iş istasyonları Linux çalıştırıyorsa, FreeCAD’in çalışması için herhangi bir ekstra çalışma yapmanız veya Linux özelliklerinin geliştirilmesini beklemeniz gerekmeyecektir. Linux uyumluluğu, FreeCAD’i Linux kullanan işletmeler için ideal bir seçim haline getirir.

Ücretsiz CAD programları

FreeCAD, öncelikle her boyuttaki gerçek hayattaki nesneleri tasarlamak için yapılmış, açık kaynaklı bir parametrik 3D modelleyicidir. Parametrik modelleme, model geçmişinize geri dönüp parametrelerini değiştirerek tasarımınızı kolayca değiştirmenize olanak tanır.

FreeCAD, 2B geometri şekilleri kısıtlı çizmenize ve bunları başka nesneler oluşturmak için bir temel olarak kullanmanıza olanak tanır. Yüksek kaliteli üretime hazır çizimler oluşturmak için boyutları ayarlamak veya 3D modellerden tasarım ayrıntılarını çıkarmak için birçok bileşen içerir.

FreeCAD, çok platformlu (Windows, Mac ve Linux), son derece özelleştirilebilir ve genişletilebilir bir yazılımdır. STEP, IGES, STL, SVG, DXF, OBJ, IFC, DAE ve diğerleri gibi birçok açık dosya formatını okur ve yazar, bu da onu iş akışınıza sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi mümkün kılar.

FreeCAD, ürün tasarımı, makine mühendisliği ve mimari dahil olmak üzere çok çeşitli kullanımlara uyacak şekilde tasarlanmıştır. İster bir hobici, programcı, deneyimli bir CAD kullanıcısı, ister öğrenci veya öğretmen olun, FreeCAD ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Ücretsiz CAD programları

FreeCAD PROGRAMI ÜCRETLİ Mİ? NASIL İNDİREBİLİRİM?

FreeCAD yazılımı tamamen ücretsizdir. Kişiye kalmış ödemeleri destek olarak kabul etmektedir. FreeCAD yazılımını(bkn Freecad) aşağıda verilen web sayfası linkden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İndirme Link: https://www.freecadweb.org/2-INTERSOFT INTELLICAD PROGRAMI

Ücretsiz CAD programları

Başka bir harika CAD programı. Intersoft Intellicad (bkn. Intersoft Intellicad 2022) Autocad ile yapabileceğiniz tüm işlemleri yapmanıza olanak sağlayan Intersoft Intellicad 2022 yazılımı müşterilerinin karşısına oldukça ekonomik koşullarda çıkıyor. Autocad lisansım olsun diyenler için alınması gereken bir yazılım olarak dikkatleri çekiyor.

INTERSOFT INTELLICAD 2022 versiyonun Özellikleri

 • Çok daha hızlı bir çalışma ortamı.
 • Boyutları bir nesneyle kırın. (DİMBREAK)
 • .csv ve .txt dosyalarından nokta verilerini içe aktarın.
 • Diğer Adları Özelleştir komutu (ayrı).
 • Tablo düzenleyici. (TABLO, TABLEDIIT, TABLO TARZI)
 • Sayfa Seti Yöneticisi. (SAYFA SETİ)
 • Önceki Katman komutu.
 • Toplam uzunluk ve Toplam alan fonksiyonu.
 • Klon işlevi.
 • Belirtilen yol işlevi boyunca dizi.
 • Gruplar ve bloklar için gelişmiş kulplar.
 • PDF dosyalarını içe aktar ayarları penceresi.
 • Varsayılan program ayarlarını geri yükleme ve kaydetme aracı.
 • CAD çizim deneyimini kolaylaştırmak için 3Dconnexion giriş cihazlarıyla entegrasyon.
 • Autodesk® Revit® 2021 dosyalarını içe aktarın.
 • Pürüzsüz görünüm geçişleri (VTOPTIONS)

Intersoft Intellicad 2022 PROGRAMI ÜCRETLİ Mİ? NASIL İNDİREBİLİRİM?

Intersoft Intellicad programı ücretli bir programdır. Kayıt olmaksızın indirilebilir DEMO versiyonu ile full sürüm olarak 1 ay boyunca kullanılabiliyor.

Intersoft Intellicad Yazılımı Aşağıdaki linkden ücretsiz olarak indirilebilir.

https://arcadiabimsystem.com/download-intersoft-intellicad_2022

Önceki İçerikAutocad Alternatifi Programlar
Sonraki İçerikAllplan Architecture

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz