Revit Benzeri Alternatif Programlar Hangileridir?

Revit benzeri alternatif programlar hangileridir? Günümüzde REVIT kullanan mimarlar, mühendisler, tasarımcılar ve belki de teknik ressamlar için Revit benzeri alternatif programlar sorusu çokça sorulmaya başlanmıştır.

Revit Kullanıcılarının bu soruya yönelmesinin bir çok sebebi olmaktadır. Autodesk grubuna bağlı yazılımların astronomik Kiralama(subcription) uygulamasına geçmesi bunlar arasında en büyük etken olabilir. Diğer nedenlerden biri olarak Revit kurulum dosyalarının çok büyük yer kaplaması ve PC lerin performansını düşürmesi diyebiliriz. (Bknz Revit mi Allplan mi)

Sizin için Revit alternatifi BIM tabanlı CAD yazılımlarını sıraladık.

Not: Sıra Tamamen Rastlantısaldır.


1- ALLPLAN

REVIT BENZERİ ATERNATİF PROGRAMLAR
REVIT BENZERİ ATERNATİF PROGRAMLAR ALLPLAN

Allplan(bkn Allplan), Autodesk Revit yazılımının en güçlü alternatifi olarak ortaya çıkmaktadır. Autodesk Revit yazılımının İnanılmaz derecede pahalı olması en büyük etkenlerden biri. Gelin hep birlikte Allplan yazılmının öne çıkan avantajlarına bakalım.

Not: Allplan yazılımları hakkında detaylı bilgi almak için Türkiye yetkili satcısı 3E PROMİMARLIK‘dan Ahmet Erdem Duran’dan bilgi alabilirsiniz.

ALLPLAN YAZILIMININ AVANTAJLARI

*Uygun Fiyat Seçenekleri

Allplan kullanıcılarına REVIT yazılımına göre oldukça uygun fiyatlar ile gelmektedir. Kalıcı Lisans ve Kiralama seçenekleri ile sunulabilen Allplan yazılımı dönemsel kampanyalar ile oldukça avantajlı fiyatlara kullanıcılarına avantaj sağlamakatadır. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için Türkiye yetkili satıcısı 3E Promimarlık firmasından Ahmet Erdem Duran ile iletişime geçebilirsiniz.

*Türkçe Kullanım Ara yüzü

Allplan, Kullanıcılarının karşısına REVIT ile birlikte sunulmayan Türkçe kullanım ara yüzü ile çıkmaktadır.

REVIT BENZERİ ATERNATİF PROGRAMLAR

* ALLPLAN ile Kurulum Dosyalarının Azlığı

Allplan’ in en büyük avantajlarından biride (bknz Allplan mi Revit mi), REVIT gibi yüklenmesi ayrı ayrı yapılarak ve zorunlu olan eklentilerin ve Kütüphanelerin , tek bir setup dosyası ile yüklenmesi.

 • ALLPLAN ile yükleme sırasında Türkçe eklentisi nedeni ile sadece 1 ek kurulum yapılmaktadır.
 • REVIT yazılımının standart yüklemeleri ise an az 20 eklentinin yüklemesini zorunlu kılar.
REVIT BENZERİ ATERNATİF PROGRAMLAR

*ALLPLAN ile TBY2018 VE TS500 standartlarına göre 3 boyutlu Donatı Detaylandırma

Allplan, teknik ressamların ve yapısal tasarımcıların statik analizini yaptıkları Bina türü yapılarının Türk Derem Yönetmeliği 2018 ve TS500 standartlarına göre donatı detaylandırmasına ve metraj almasına olanak sağlamaktadır. Allplan Building Engineering verisyonunda sunulan bu özellik ile kullanıcılarının Donatı detaylandırmalarını 3 boyutlu ve hatasız olarak tasarlamasına olanak verir.

Allto Kiriş PythonPart Eklentisi ile Otomatik Donatı Oluşturun

Allto Kiriş PythonPart Eklentisi ile Türkiye Deprem Yönetmeliği’ne uygun betonarme kiriş donatılarınızı parametrik olarak hızlı ve kolay bir şekilde modelleyebilirsiniz. Autodesk REVIT’ de bulunmayan bu özellik sayesinde ALLPLAN donatı detaylandırma konusunda bir adım öne geçmektedir. Her ne kadar REVIT için geliştirilen Donatı Detaylandırma eklentileri olsa da hem pahalı hemde Türk Standartaları yönetmeliklerini kapsamamaktadır.

 • Mesnet ve açıklık bindirme şartlarından, etriye sarılma bölgesi ayarlarına kadar tüm düzenlemelerinizi yapabilir, ilave donatılar ekleyebilirsiniz.
 • Kiriş boy ve en kesitlerini otomatik alarak tek tuşla metraj tablosu oluşturabilirsiniz.
 • Allto Kiriş PythonPart Eklentisi size daha az zamanda daha çok iş yapma imkanının yanında güvenilir kiriş donatı metrajı almanızı da sağlar.

ALLPLAN ile Metraj ve Hakediş Düzenleme

“Haftalarca süren Metraj ve Hakedişlerinizi saatler içinde tamalayın”

REVIT’ de metraj almak münkündür. Fakat işin içine Kurumlar girdiği zaman Allplan öne çıkmaktadır. ALLPLAN -OSKA işbirliği ile Metrajlarınızı ve Hakedişlerinizi Kurumların istediği formatta oluşturmanıza olanak sağlar.

ALLPLAN İLE PREKAST YAPILARIN TASARIMI

Başarılı prekast projeler için çözümler

ALLPLAN, prekast projelerin başarılı tasarımı ve uygulanması için akıllı, hepsi bir arada bir çözüm geliştirmiştir. Planbar ve Tim, günlük işlerinizi çok daha kolay ve verimli hale getiren güçlü araçlardır.

Üretim çizimlerini otomatik olarak oluşturun

Akıllı şablonlar sayesinde tek bir tıklamayla donatı, montaj ve boyutlar dahil üretim çizimleri oluşturun. Planbar, her bir prefabrik eleman tipi için otomatik olarak ayrı bir plan düzeni oluşturur.

ALLPLAN İLE İMAR YÖNETMELİĞİ EKLENTİSİ

2018’de yürürlüğe giren Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini Allplan tanıyor, projenizi kolayca denetleyin, ruhsatınızı alın.

Allplan Architecture ile projelerinizi doğrudan 2018’de yürürlüğe giren Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine uyumlu üreteceksiniz. Diğer Hiç bir yazılımda bulunmayan bu özellik Mimarlara çok büyük zaman kazandırmaktadır.

ALLPLAN BRIDGE YAZILIMI İLE KÖPRÜLERİNİZİN STATİK ANALİZİNİ VE TASARIMINI YAPIN

Revit Benzeri Alternatif Programlar
Revit Benzeri Alternatif Programlar

ALLPLAN BRIDGE yazılımı köprü mühendisliği ve tasarımını gerçekleştirinler için statik analiz ve çizimlerini yapabilceğiniz tek yazılımdır.

2-ELITECAD MİMARLIK VE MEKANİK-TESİSAT YAZILIMI

REVIT alternatifi olarak kullanılabilecek diğer bir BIM yazılımı ELITECAD yazılımıdır. Mimarlar için Elitecad Architecture, makine tasarımı, sanayi tesis tasarımı için ELITECAD Mechanics (bkn ELITECAD MECHANICS) gibi farklı özellikleri sahip yazılımlar ile ön plana çıkmaktadır.

Revit Benzeri Alternatif Programlar
3D SANAYİ TESİSİ TASARIMI ELITECAD

“Entegre Sanal Gerçeklik VR yazılımı ile Ön plana çıkmaktadır”

ELITECAD(bkn ELITECAD Architecture 15) entegre Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) özelliği sayesinde, kullanıclarına müşterilerine Sanal gerçeklik ortamında projelerini sunmasına olanak sağlamaktdır. Yapmanız gereken tek şey ELITECAD ile uyumlu bir Sanal Gerçeklik gözlüğü temin etmek. Gerisini ELITECAD halledecektir.

Revit Benzeri Alternatif Programlar

“ELITECAD MECHANICS ile Makine tasarımı, Sanayi Tesisi Tasarımlarınızı gerçekleştirin”

ELITECAD MECHANICS ile makine tasarımlarınızı(bkn 3D Makine tasarım ve çizim programı) ve tesis fabrika tasarımlarınızı 3D olarak hazırlayın

3D Makine tasarımı ELITECAD

ELITECAD’deki faydalı tasvir seçenekleri, üreticilere her zaman çalışma düzleminin odada nerede olduğunu bildirir. Şeffaf gösterim isteğe bağlı olarak etkinleştirilebilir. Net bir görüş sağlamak için 3D eksenler de gösterilebilir. Optimum yönlendirme için güvenlik sağlayan ve hassas yapılara izin veren kullanışlı bir özellik.

“KALICI LİSANS AVANTAJI”

ELITECAD kullanıcalarının karşısına kalıcı Lisans avantajları ile çıkıyor. İsteğe bağlı olarak çok uygun kiralama avantajlarıda sunmaktadır.

3-ARCADIASOFT YAZILIMLARI

Revit Benzeri Alternatif Programlar

ArCADia Soft,İnşaat sektörü için bilgisayar uygulamaları oluşturma konusunda 20 yılı aşkın deneyime ve mimarlar ve mühendisler için 100’den fazla ürün geliştirmektedir. Yapısal tasarımdan, iç asarıma ve tesisat tasarımına, binaların enerji performansının hesaplanmasına, binaların çevrelerinin tasarlanmasına kadar uzanmakta olan yazılımlara sahiptir.

Mimarlar ve İç Mimarlar için ArCADia BIM Yazılımları

Revit Benzeri Alternatif Programlar

Tasarımcının BIM teknolojisine uygun olarak çalışmasına izin veren inşaat sektörü için ilk Polonya yazılımı.

İnşaat sektöründe tasarım çalışmalarını önemli ölçüde hızlandıran birçok çözümü kullanan yazılım. Kullanıcı, çok katmanlı duvar, kapılar veya pencereler gibi nesneleri kullanarak, projenin DWG formatı ile tam uyumluluğundan hiçbir şey kaybetmeden hızlı bir şekilde CAD çizimleri oluşturabilir.

“Autodesk Yazılımlarının Tekeline Son Vererek Tüketiciye Kaliteli Hizmet Sunmak “

ArCADia programı, Autodesk’in CAD programları pazarındaki tekelini sona erdirerek, haksız aşırı fiyatlandırmayı sona erdirir ve yüksek kalite ve işlevselliğe sahip bir programın, her tasarımcının yeteneklerine uygun bir fiyata bulunabileceğini kanıtlar.

Revit Benzeri Alternatif Programlar
 • Mimarlar için Architecture Eklentisi
 • Elektrik Mühendisleri için Electrical installation ve Plus eklentisi
 • Telekom Hatları için Telecommunication Networks eklentisi
 • Enerji Nakil Hatları tasarımı için Power Networks eklentisi
 • Mekanik Mühendisliği için eklentiler
 • İnşaat Mühendisliği için Ekelntiler
 • ve bir çok eklenti daha bulnmaktadır.
Revit Benzeri Alternatif Programlar

Revit Benzeri Alternatif Programlar Hangisini kullanmalıyım?

 • En Uygun Fiyat ve Kalıcı Lisans için: ArCADia BIM
 • Uygun Fiyat ve Kalıcı Lisans için: ArCADia BIM ve ELITECAD
 • Donatı Detaylandırma için : Allplan Engineering Building+TS500-TBDY2008 Eklentisi
 • Metraj ve Hakediş için: Allplan Architecture+Oska ile Entegre çalışabilen eklentiler
 • 3D Mimari Çizim için: Allplan, ELITECAD, ArCADia BIM
 • Makine ve Tesis Tasarımı için: ELITECAD Mechanics
 • Köprü Tasarımı için: Allplan Bridge
 • Sanal gerçeklik için: ELITECAD

Hala karar vermediniz mi? O zaman konu ile ilgili daha fazla detaylı bilgi almak için Programların Türkiye yetkili satıcısı 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran’dan bilgi alabilirsiniz.

Önceki İçerikIFC ne demek? Nerede Kullanılır?
Sonraki İçerikAutoCAD nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz