ALLPLAN ARCHITECTURE (MİMARİ), mimarlar için tüm tasarım sürecini kapsayan ve proje ortaklarıyla işbirliğini yeni bir düzeye taşıyan çözümler geliştirir.

Allplan Architecture
Allplan Architecture

Allplan Architecture

Her görev için doğru araç

Mimari tasarımın kapsamı, bireysel evlerden seçkin dönüm noktası projelerine kadar uzanmaktadır. Her ikisi de maksimum bilgi birikimi, yenilikçilik ve yaratıcılık gerektirir. Bunu başarmak için mimarların hem 2B hem de 3B olarak çalışabilmeleri, tasarım ortaklarıyla verimli bir şekilde iletişim kurabilmeleri ve en iyi tasarım kalitesini sunabilmeleri gerekir. ALLPLAN Architecture, tüm bu görevler için ideal yazılım çözümlerini sunar.

  •  Özellikle çalışma çizimlerinde eşsiz bilgi kalitesi
  •  Tüm disiplinlerde verimli işbirliği için açık BIM platformu
  • Doğru maliyetlendirme için hassas malzemeler

Aşağıda derinlemesine ürün bilgileri, referanslar ve ilham verici referans projeleri bulacaksınız.

ALLPLAN ARCHITECTURE GENEL ÖZELLİKLERİ

Allplan Architecture
Allplan Architecture

BIM destekli Tasarım

Allplan(bknz ALLPLAN nedir?), BIM(bknz BIM ne demek?) ile inşaatta gecikmeleri önleyerek, tasarım aşamasında bile hataları ve çakışmaları erkenden göstererek, önce sanal sonra gerçekte inşa etmenizi sağlar.

Tasarım Özgürlüğü

Allplan Architecture

Siemens’in Allplan’a entegre olan güçlü Parasolid modelleme çekirdeği, 3D modeller oluştururken daha fazla özgürlük sunar.

Üst Seviyede Görselleştirme

Maxon’un entegre CineRender’ı, doğrudan Allplan’dan sezgisel ve verimli bir şekilde yüksek kaliteli görselleştirmeler oluşturmanıza olanak tanır.

ALLPLAN ARCHITECTURE ile HAKEDİŞ VE METRAJ ALMA

Allplan Architecture

Allplan ile Hakediş ve Metraj alma sadece dakikalar içinde gerçekleştirilebilir. Hakediş, metraj alma işlerini oldukça kolaylaştıran Allplan , Oska (bknz OSKA e-HakedişPRO) işbirliği ile İhale, Metraj ve Hakediş işlerinde kullanılan Türkiye’nin en iyi yazılımıdır.

İhale, Metraj, Hakediş ve BIM modellemesi için nihai çözüm

Allplan ve 2b dwg Converter hızıyla doğru ve kesin metraja yönelik BIM modellemesi

e-HakedişPro, derin bir yaklaşık maliyet, analiz ve hakediş bilgisini gerektirmeyen tasarım özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde yapı sektöründeki teknik elemanların yapı yaklaşık maliyeti ve hakediş hesaplamadaki tüm zorluklarını ortadan kaldırır.

Aynı metrajları tekrar tekrar girme devri kapandı!

Bir pozun metrajı, bir veya birden çok poz içeriyorsa, pozlara birer köprü yeter. Köprülenmiş metraj cetvelinde yapılan değişiklikler anında her yere yansır.

İmar Yönetmeliğine Allplan’den BIM Eklentisi!

2018’de yürürlüğe giren Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini Allplan tanıyor, projenizi kolayca denetleyin, ruhsatınızı alın.

Allplan Architecture ile projelerinizi doğrudan 2018’de yürürlüğe giren Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine uyumlu üreteceksiniz. Diğer Hiç bir yazılımda bulunmayan bu özellik Mimarlara çok büyük zaman kazandırmaktadır.

Saatlerinizi ve hatta günlerinizi vererek yaptığınız hesaplar Allplan’e entegre akıllı yönetmelik eklentisi ile kolayca yapılabiliyor.

Çizimin her aşamasında yönetmeliğe uygunluğu raporlamanız mümkün. Metrekare cetvellerinizi otomatik oluşturabilir, projenizde değişiklik yaptığınızda bu hesabı anında güncelleyebilirsiniz.

Taks/kaks hesabı, Emsal hesabı, Otopark hesabı, Su deposu hesabı, Mahallerin minimum ölçüleri, Sığınak hesabı, vb., birçok hesabı kolayca raporlayarak projenizin imar yönetmeliğinin gerekliliklerini karşıladığını kontrol eder, sorunlu bölümleri tespit edip kolayca gerekli düzeltmeleri yaparsınız.

İmar yönetmeliğinin bir BIM yazılımı kapsamında ilk kez kullanıldığı çalışmamızda, yönetmeliğe göre blok, kat, daire bazında brüt alan, toplam brüt alan, ortak alanlar, toplam inşaat alanı ve dairelerin net alanını doğru ve hızlı şekilde hesaplayabileceğiniz bir yazılım Allplan’e entegre edilmiştir.

Metrekare Listesi Hazırlamak

Allplan Architecture ile çizimini yaptığınız projelerin metrekare listesini planlı alanlar imar yönetmeliğine uygun bir formatta kolayca oluşturmanız mümkündür. Çok katlı ve bağımsız bölüm sayısı fazla olan projelerde hızlı ve çabuk bir şekilde listenizi oluşturabilirsiniz. Üstelik projenizde yaptığınız değişikliklerden sonra listenizi kolayca yeni duruma göre güncelleyebilirsiniz.

Allplan Architecture
ALLPLAN Architecture ile İmar Yönetmeliği Eklentisi

Modelleyin ve Raporlayın

Projelerinizin yönetmelik esasları doğrultusunda gerekli kısasları sağlayıp sağlamadığı veya eksik kalmış, unutulan, gözden kaçan kısımlarını kolayca tespit edebilir; gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz. Örneğin Allplan size projenizdeki bağımsız bölümlerin nitelikleri ve sayısına göre yönetmelikte öngörülen hesaba uygun şekilde gerekli su deposu hesabını söyler ve yaptığınız depo miktarının yeterli olup olmadığının kontrolünü sağlar. Ayrıca emsal,taks /kaks ve emsal harici %30 alan hesaplarının kontrolü, min. ve maks. oda mahal ölçüleri, pencere ve kapı genişlikleri-uygunlukları, merdiven rıht yükseklik ve genişliklerinin kontrolü, otopark hesabı gibi birçok yönetmelik maddesinin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Böylece BIM kapsamında üretmiş olduğunuz projenizin hem sizin tarafınızdan hem de ilgili kurum tarafından BIM modeliniz üzerinden kontrol edilebilmesi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir, onay aşamalarınızı kolaylaştırır. Projelerinizde revizyon olması durumunda ise tüm bu raporları hızla güncelleyebilirsiniz.

Allplan Architecture

Allplan Hakkında Daha Fazla Bilgi Akmak için

Allplan yazılımlarının Türkiye’deki yetkili satıcısı 3E promimarlık firmasıdır. Allplan yazılımları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için firma yetkilisi Ahmet Erdem Duran ile irtibata geçebilirsiniz.

Önceki İçerikÜcretsiz CAD programları
Sonraki İçerikBuildingSMART ne demek?

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz