3D Makine Tasarım ve Çizim Programı

3D makine tasarım ve çizim programı, ELITECAD MECHANICS yazılımı mekanik mühendisleri ve üretici firmalar için geliştirilmiştir.

Mimarlık (bkn ELITECAD ARCHITECTURE 15) ve Tasarım için yazılımlar üreten ELITECAD, mekanik ve tesis yapılarının tasarımı için ELITECAD Mechanics (bkn ELITECAD MECHANICS) üretmiştir.

Özel Makine Tasarımı ve İmalatı

3D Makine Tasarım ve Çizim Programı
3D Makine Tasarım ve Çizim Programı- ELITECAD MECHANICS

ELITECAD Mechanics ayrıca özel makine yapımı için çok kullanıcı dostu işlevsellik sunar. Akıllı kullanıcı rehberliği gerekli girişi minimuma indirdiği için, ayrıntılı 3D tanımlamalarına gerek kalmadan, ayrı makine bileşenleri 3D alanda oluşturulur.

İstenen görünümlerdeki tanımlar da sezgisel ve kolaydır. Modifikasyon düzlemleri, tanımlanan nesnelerin bir parçasıdır ve bunların işlenmesini büyük ölçüde basitleştirir. Esnek değişiklik ve değiştirme işlevleri kullanılarak karmaşık parametrik koşullar otomatik olarak karşılanır. Kolay modifikasyon adımları, hızlı değişikliklere olanak tanır ve özellikle makineler ve tesisler için inşaatta yaratıcılık için mükemmel bir temel sağlar.

Kesin ve özlü

ELITECAD size etkili çalışma için ihtiyacınız olan özgürlüğü sağlar. Belirli bir görevi veya durumu çözmek için istediğiniz yolu seçmeniz yeterlidir: 3B, 2B veya her ikisi. ELITECAD Mechanics, 3B işlevsellik ile birlikte gerekli tüm 2B yapı işlevlerini sağlar.

Araçlarımız mekanik yapı için en uygun şekilde hazırlanmıştır. İster ilk taslak için yardımcı hatlar, ister önceden tanımlanmış parametrik nesneler, ister tek tek bileşenlerden oluşan karmaşık montajlar olsun – sonuç her zaman kesin ve özlüdür.

3D Makine Tasarım ve Çizim Programı

Mekanik Tasarım

3D Makine Tasarım ve Çizim Programı
3D Makine Tasarım ve Çizim Programı- ELITECAD MECHANICS

ELITECAD Mechanics’te yaygın olarak kullanılan elemanlar, kullanıcıya parametrik nesneler olarak sunulur ve bu da inşaat sırasında çok zaman kazandırır. Bileşenler, kullanıcının isteğine bağlı olarak 2B veya 3B nesneler olarak oluşturulabilir. Parametrik oldukları için değişiklikleri istediğiniz zaman nesnelere uygulayabilirsiniz.

Basit poligonlardan karmaşık V-kayış kasnaklarına kadar ELITECAD, inşaat sürecinizi desteklemek için portföyüne sahiptir:

  • çokgenler, elipsler, spiraller
  • taban plakaları
  • dişliler
  • V-kayış kasnakları
  • dalga üreteçleri
  • yastık blokları
  • elektrik motorları

MONTAJ YÖNETİMİ

3D Makine Tasarım ve Çizim Programı

ELITECAD Mechanics’teki entegre montaj yönetimi, inşaatçıların kolay ve sezgisel olarak anlamlı montaj yapılarını yönetmesini sağlar. Montaj hiyerarşisi iç içe yerleştirilebilir ve sürükle ve bırak yöntemiyle kolayca yapılandırılabilir. Elbette, bir montaja eklemek için çizimdeki nesneleri seçmek de mümkündür. Bu şekilde, montajlarınızın organizasyonu üzerinde her zaman tam kontrole sahip olursunuz ve hata yapmaktan kaçınırsınız.

Montaj yönetimine ek olarak, bireysel montajlar veya tüm inşaat için malzeme listesinin belirlenmesine olanak tanıyan bir montaj malzeme listesi sağlanır.

STANDART PARÇALAR

3D Makine Tasarım ve Çizim Programı

ELITECAD, mekanik nesnelerin yanı sıra çok sayıda yaygın olarak kullanılan standart parça sağlar. Bu, yenilikçi işinize tam olarak odaklanmanızı sağlar – inşaatlarınız için gerekli standart parçalar tarafımızdan sağlanır.

Dört endüstri odaklı paket mevcuttur:

Standartlar paketi temel
vidalar, plakalar, somunlar, cıvatalar, I-kirişler, U-kirişler, köşebent çeliği, form çeliği

Standartlar paket makine yapımı
pimler, cıvatalar, kilitleme halkaları

Standartlar paket fabrika ve tesis inşaatı
çelik bağlantı parçaları (dişli dökme demir), zeminler, borular, flanşlar, bağlantı parçaları

Standart paket rulmanlar
sabit bilyalı rulmanlar, silindirik ve oynak makaralı rulmanlar, konik makaralı rulmanlar, iğneli rulmanlar

KİNEMATİK

ELITECAD Mechanics ile, ek test maliyetleri olmadan, kıskaç ve sarkaç hareketleri veya hatta kamlar ve kam tahriki için kaldıraç sistemleri ile mekanik yapıların işlevselliğini doğrulayabilirsiniz. Ayrıca silindir tahrikli sistemler simüle edilebilir ve optimize edilebilir. Kinematiğin kullanıcı arayüzü, tüm kinematik fonksiyonlarına doğrudan ve kolay erişim sağlayan kendi özellik çubuğuna sahiptir.

simülasyon kontrolü
Uygulanan kontrol, tipik müzik çalarlara benzer ve kullanımı kolay ve sezgiseldir. Kinematiği istediğiniz şekilde kolayca başlatabilirsiniz.

Kinematik tanımı
ELITECAD Mechanics’te kinematik tanımlama, döndürme, öteleme ve özel fonksiyonlar gibi mantıksal bloklarda gruplandırılmıştır. Bu işlevler ayrı ayrı birleştirilebilir, bu da kullanıcının hızlı bir şekilde karmaşık simülasyonlar oluşturmasını sağlar. ELITECAD Mechanics, pnömatik veya hidrolik silindirler veya kam sürücüleri gibi yaygın olarak kullanılan diziler için bu tür kinematik sürücülerin oluşturulmasını özellikle kolay ve verimli hale getiren özel işlevler sağlar.

Renk atama modu
ELITECAD Mechanics’te tanımlı elemanları çizimde otomatik olarak özel sembollerle işaretlersiniz ve bu sayede kolayca tanımlarsınız. Ek olarak, kinematik tanım grupları, serbestçe yapılandırılabilen renklerde gösterilir.

ÜRETİM ÇİZİMLERİ

ELITECAD Mechanics’i kullanarak modelden tüm görünümleri (çizimler, kesitler, detaylar) elde edersiniz. Bu, her görünümün modele bir bakış yönü tanımladığı anlamına gelir. Bu, ELITECAD’deki çizimler (plotlar) her zaman güncel olduğundan, modelin her zaman planlarla uyumlu olmasını sağlar. Bu şekilde, ELITECAD hatalardan kaçınmanıza yardımcı olur ve gereksiz işlerden kaçınır.

3D Makine Tasarım ve Çizim Programı ELITECAD MECHANICS hakkında daha fazla bilgi

3D makine tasarım ve çizim programı ELITECAD MECHANICS Hakkında daha fazla bilgi almak Türkiye yetkili satıcısı 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran ile irtibata geçebilirsiniz.

Önceki İçerikSanal Gerçeklik VR Nedir?
Sonraki İçerik13 Ücretsiz BIM Programı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz